Kučerov Tampi v finalu vzhoda priboril še drugo zmago

Edmonton, 10. septembra - Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL proti New York Islanders povedli z 2:0 v zmagah. V mehurčku v Edmontonu je Tampi zmago z 2:1 priigral Rus Nikita Kučerov, ki je odločilni zadetek dosegel devet sekund pred koncem dvoboja po lepi podaji Ryana McDonagha.

Hokej na ledu, pak.

Po porazu z 8:2 na prvi tekmi so hokejisti New Yorka danes pokazala bistveno boljši hokej v obrambi. V drugim minuti srečanja so celo povedli po golu Matta Martina, v 19. minuti pa je izenačil Victor Hedman. Zmago je New Yorku preprečil vratar Tampe Andrej Vasiljevski s 27 obrambami, Semjon Varlamov na drugi strani je zbral 19 obramb.

Danes bosta tretjo tekmo finala zahoda igrali moštvi iz Dallasa in Las Vegasa, dan kasneje sledi tretji obračun Tampe in New Yorka.