Ewan tokrat ugnal Sagana, Mezgec osmi

Poiters-Futuroscope, 9. septembra - Enajsto etapo kolesarske dirke po Franciji je dobil Avstralec Caleb Ewan. V ciljnem sprintu glavnine je bil hitrejši od Slovaka Petra Sagana in Irca Sama Bennetta. Najboljši slovenski sprinter Luka Mezgec je bil tokrat osmi.

Francija, Sisteron.
Zmagovalec enajste etape kolesarske dirke po Franciji Caleb Ewan (Lotto Soudal).
Arhiv dpa/STA

V skupnem seštevku je še najprej najboljši Primož Roglič, ki je obdržal rumeno majico.

Razlike ostajajo iste. Roglič ima 22 sekund prednosti pred Kolumbijcem Eganom Bernalom in 28 sekund pred Francozom Guillaumom Martinom. V cilj je z glavnino mirno prišel tudi Tadej Pogačar, ki za svojim rojakom še naprej zaostaja 44 sekund.

Potem ko so dan prej na kolesarski dirki po Franciji tekmovalci doživljali stresne trenutke, je bila 11. etapa precej bolj mirna. Razlog za to je bil, da je glavnina dovolila pobeg le enemu kolesarju, Francozu Matthieuju Ladagnousu, zaradi česar so lažje nadzorovali etapo.