Milwaukee izsilil podaljšek serije z Miamijem

Orlando, 7. septembra - Košarkarji Milwaukee Bucks so kljub poškodbi prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa na četrti tekmi drugega kroga končnice lige NBA po podaljšku premagali Miami Heat s 118:115. S tem so si priigrali vsaj še eno tekmo v dvoboju, v katerem Miami vodi s 3:1. Goran Dragić je v skoraj 40 minutah za Miami ob slabšem metu prispeval 17 točk.

Kitajska, Shenzen.
Grški košarkar Giannis Antetokounmpo.
Arhiv Xinhua/STA

Miami je imel ob koncu rednega dela priložnost za zmago, a je bil Dragićev poskus za tri točke iz težkega položaja prekratek. Ljubljančan je na tekmi petkrat zadel iz 17 poskusov, prispeval je še osem podaj in štiri skoke.

Ob odsotnosti Antetokounmpa, ki si je v drugi četrtini znova zvil poškodovan gleženj, je za Milwaukee s kar 36 točkami blestel Khris Middleton. Ta je tudi odločil podaljšek z metom za tri točke 6,9 sekunde pred koncem.