Dragićev Miami le še ena zmaga loči od finala vzhodne konference lige NBA

Orlando, 5. septembra - Košarkarji Miamija so po sijajni zadnji četrtini le še zmago oddaljeni od finala vzhoda končnice severnoameriške lige NBA. Dvanajst točk so košarkarji Miamija zaostajali pred zadnjo četrtino tretje tekme konferenčnega polfinala vzhoda, a v zadnjih 12 minutah so na krilih Jimmyja Butlerja naredili preobrat, s 115:100 premagali Milwaukee in povedli s 3:0 v zmagah.

Slovenski košarkar Goran Dragić je tokrat za zmago floridske vročice s 115:100 prispeval 15 točk, pet skokov in tri podaje. Najboljši strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 30 točkami.

Naslednja tekma med Miamijem in Milwaukeejem je na sporedu v nedeljo ob 21.30 uri po slovenskem času. Doslej še nobena ekipa v ligi NBA ni uspela napredovati v končnici po treh zaporednih porazih.