Nizzolo po ciljnem sprintu novi evropski prvak

Plouay, 26. avgusta - Italijan Giacomo Nizzolo je dobil cestno preizkušnjo evropskega prvenstva v kolesarstvu v francoskem Plouayju. Enaintridesetletnik je v ciljnem sprintu glavnine za pol kolesa ugnal Francoza Arnauda Demara in Nemca Pascala Ackermanna. Slovencev ni bilo v ospredju. Najboljši je bil na koncu Gašper Katrašnik na 81. mestu.

Z osvojenim naslovom je Nizzolo nasledil svojega rojaka Elio Vivianija, ki je dobil lansko preizkušnjo EP v nizozemskem Alkmaarju.

Italijani ostajajo najuspešnejša reprezentanca na prvenstvih stare celine, osvojili so že 36. zlato kolajno od leta 1995, ko so prvič izvedli EP.

Danes je v Plouayju potekala tudi ženska preizkušnja do 23 leta starosti. Slovenskih predstavnic ni bilo na startu, zlato kolajno pa je za popoln italijanski dan na cestah v Plouayju osvojila Elisa Balsamo.