Tratnik na EP šesti, naslov Švicarju Küngu

Plouay, 24. avgusta - Novi evropski kolesarski prvak v vožnji na čas je Stefan Küng. Švicar je 25,6 km dolgo preizkušnjo v francoskem Plouayju končal v času 30:18 in za 17 sekund ugnal Francoza Remija Cavagno, Belgijec Victor Campanaerts pa je na tretjem mestu zaostal 21 sekund. Edini slovenski predstavnik Jan Tratnik je bil soliden šesti z zaostankom minute in 26 sekund.

Pokljuka.
Slovenski kolesar Jan Tratnik.

Med članicami se je z naslovom evropske prvakinje okitila Nizozemka Anna van der Bregen. Edina slovenska predstavnica Urška Žigart je bila 23. med 27 tekmovalkami. Zaostala je štiri minute in 27 sekund.

V konkurenci do 23 let je naslov evropskega prvaka osvojil Norvežan Andreas Leknessund. Nik Čemažar je bil 22. z zaostankom dveh minut in 21 sekund.

Med mladinci je bil najhitrejši Čeh Mathias Vacek. Od Slovencev je bil najvišje Gal Glivar na 23. mestu, 29. je bil Jaka Špoljar.