Nova odlična predstava Dragića za še tretjo zmago Miamija

Orlando, 23. avgusta - Košarkarji Miami Heat so v končnici severnoameriške košarkarske lige NBA le še eno zmago oddaljeni od napredovanja v polfinale vzhodne konference. Vročica je dobila tudi tretjo tekmo v seriji proti Indiana Pacers, tokrat s 124:115. Med najbolj zaslužnimi za zmago je bil kapetan slovenske zlate reprezentance Goran Dragić s 24 točkami.

ZDA, Miami.
Košarkar Goran Dragić.

Dragić je bil izjemen že na začetku tekme, ko je kot za stavo metal za tri točke. Prvo četrtino je končal z 11 točkami, z metom iz igre 4:5, vključno s tremi trojkami, 3:3, ter nato le še nadaljeval. Štiriindvajsetim točkam je na koncu dodal še šest asistenc, dva skoka, tri ukradene žoge, ob metu iz igre 8:17, trojkah 5:10 in prostih metih 3:5. Vsega skupaj je na parketu preživel 36 minut.

Miami bo imel prvo zaključno žogo že v ponedeljek.