Dončić Dallasu pomagal do prve zmage v končnici

Orlando, 20. avgusta - Košarkarsko moštvo Dallas Mavericks je tudi s pomočjo 28 točk, osmih skokov in sedmih podaj slovenskega zvezdnika Luke Dončića izenačilo serijo prvega kroga končnice v košarkarski ligi NBA proti Los Angeles Clippersom.

ZDA.
Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić.

V Orlandu so s 127:114 premagali drugopostavljeno moštvo zahodne konference in po bolečem porazu na prvi tekmi vrnili udarec v boju za konferenčni polfinale.

Dallas je vodil vso tekmo, že v drugi tretjini pa je po zaslugi 21-letnega slovenskega košarkarja, ki je imel največ težav zaradi osebnih napak, prišel do prednosti 17 točk.

Clippers so do polčasa ostali blizu, v nadaljevanju tekme pa je prednost znova narasla. V zadnjih štirih minutah je Dončić znova zaigral, Clippers pa so se v končnici nekoliko približali, a do popolnega preobrata niso uspeli priti.