Van Aertu pekel toskanskega makadama

Siena, 1. avgusta - Belgijec Wout Van Aert je zmagovalec klasike Strade Bianche, prve preizkušnje v kolesarski svetovni seriji po daljšem premoru zaradi epidemije novega koronavirusa. Iz skupine šestih kolesarjev je 25-letni član Jumbo-Visme odločilno napadel 12 km pred ciljem in si zagotovil zmago na prestižni dirki po toskanskih makadamskih cestah.

Najboljši Slovenec, Tadej Pogačar, je bil 13., zaostal je deset minut in tri sekunde. Matej Mohorič je bil 19. Ostali Slovenci niso prišli do uvrstitve.

Drugo mesto je z zaostankom 29 sekund osvojil Italijan Davide Formolo, tretji je bil Nemec Maximilian Schachmann, ki je zaostal še sekundo več.

Dirka je potekala v peklenski vročini pri 36 stopinjah Celzija ter na prašnih 11 makadamskih odsekih do cilja v središču Siene.