PSG po enajstmetrovkah premagal Olympique Lyon

Pariz, 1. avgusta - Nogometaši pariškega PSG so prišli še do enega domačega trojčka, potem ko so v finalu francoskega ligaškega pokala v petek zvečer po enajstmetrovkah s 6:5 premagali Olympique Lyon. Po rednem delu in podaljšku je bilo 0:0.

V odločilnem krogu kazenskih strelov je bil uspešen Pablo Sarabia, potem ko je vratar PSG Keylor Navas ubranil strel Bertranda Traoreja.

PSG je minuli konec tedna proti St. Etiennu osvojil tudi francoski pokal, prvo nogometno tekmovanje v Franciji po koronavirusnem premoru. Na takratni tekmi pa izgubil mladega zvezdnika Kyliana Mbappeja, saj si je poškodoval gleženj.

Nogometaši iz Pariza pa so osvojili tudi naslov francoskega prvaka za to sezono, potem ko je vodstvo ligue 1 aprila deset krogov pred koncem zaradi koronavirusne pandemije predčasno končalo sezono.