Dončić kljub 20 točkam z Dallasom izgubil proti Indiani

Orlando, 27. julija - Slovenski košarkar Luka Dončić se je v okviru priprav na nadaljevanje sezone v severnoameriški ligi NBA s svojimi Dallas Mavericks pomeril z Indiana Pacers, ki so zmagali s 118:111. Dončić je bil prvi strelec Dallasa in mu je v 24:27 minute na parketu skorajda uspel trojni dvojček: dosegel je 20 točk, 11 skokov in devet podaj.

ZDA, New York.
Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić.

Košarkarji Dallasa so dobro začeli tekmo in vodili ves prvi polčas, ki so ga končali s +3. Dončić je nato ob začetku drugega polčasa naredil napako, izgubil žogo in od takrat naprej Dallasu nič več ni šlo po načrtih.

Razigrala sta se Victor Oladipo in T.J. Warren, ki je tako kot Dončić končal pri 20 točkah, in Indiani je uspel preobrat. Ko so igro zapustili člani prve peterke Dallasa, je Indiana potrdila zmago.

Dallas je izgubil svojo 2. pripravljalno tekmo v mehurčku, kjer se bo sezona nadaljevala 30. julija.