Juventus po zmagi nad Sampdorio znova najboljši v Italiji

Torino, 26. julija - Nogometaši Juventusa so po zmagi nad Sampdorio z 2:0 v 36. krogu italijanskega prvenstva osvojili deveti zaporedni in skupno 36. naslov državnega prvaka. Zasedba iz Torina ima dva kroga pred koncem neulovljivih sedem točk prednosti pred drugouvrščenim Interjem iz Milana, medtem ko Atalanta in Lazio zaostajata osem točk.

Izbranci Maurizia Sarrija so po bolečem porazu v prejšnjem krogu v Vidmu dolgo časa lomili odpor Sampdorie. V prvem polčasu so ga zlomili šele v šesti minuti sodniškega podaljška, ko je zadel Cristiano Ronaldo. Portugalec je izenačil rekorden klubski strelski dosežek Feliceja Borela, ki je v sezoni 1933/34 prav tako zabil 31 golov.

Juventus je najbolj uspešna ekipa na italijanskem škornju. Po osvojenih naslovih si drugo mesto delita Milan in Inter Milano, ki sta 18-krat osvojila scudetto, Genoa pa devetkrat.