Šporar z novim golom zaključil portugalsko prvenstvo

Lizbona, 26. julija - Slovenski nogometni reprezentant Andraž Šporar se je na zadnji prvenstveni tekmi letošnje sezone znova vpisal med strelce. Ob porazu svojega Sportinga z 1:2 na derbiju proti drugemu lizbonskemu klubu Benfici je v 69. minuti dosegel izenačujoči zadetek. Portugalski prvak je postal Porto.

Nogomet, nogometna žoga.

Odločilni gol za zmago Benfice je v 88. minuti dosegel Carlos Vinicius, Šporar pa je tako letošnjo sezono portugalskega prvenstva sklenil s šestimi goli. Sporting je zaradi poraza padel na četrto mesto in si bo igranje v evropski ligi moral zagotoviti v kvalifikacijah.

Prvak Porto je v zadnjem krogu sicer z 1:2 izgubil proti Bragi, a si je že pred tem zagotovil 29. naslov državnega prvaka in igranje v ligi prvakov za prihodnjo sezono.