Chelsea in Arsenal v finalu pokala FA

London, 20. julija - V finalu letošnjega FA pokala na Otoku se bosta pomerila londonska mestna tekmeca Chelsea in Arsenal. Ekipa Franka Lamparda je v nedeljskem polfinalu na Wembleyju ugnala Manchester United s 3:1 in se uvrstila v odločilni dvoboj z Arsenalom, ki bo 1. avgusta prav tako na Wembleyju.

Anglija, London.
Nogometaši nogometnega kluba Chelsea.

Chelsea je povedel ob izteku prvega polčasa, ki je bil podaljšan kar za 11 minut, z neposredne bližine pa je zadel Olivier Giroud. Ko je v 46. minuti z razdalje na 2:0 povišal Mason Mount, so bili Londončani blizu zmagi. Nato jim je v 74. minuti z avtogolom za neulovljivih 3:0 pomagal še nespretni Harry Maguire v 74. minuti.

Za ekipo Oleja Gunnarja Solskjaerja je z bele točke častni gol dosegel Bruno Fernandes, pet minut pred koncem.