Za uvod nadaljevanja španskega prvenstva zmaga Seville

Sevilla, 12. junija - Prvi nogometni obračun nadaljevanja španskega prvenstva je pripadel Sevilli, ki je bila v mestnem derbiju z 2:0 boljša od Betisa.

Rusija, Moskva.
Nogomet, gol, mreža.
Arhiv Xinhua/STA

Po prvem polčasu, v katerem zadetkov ni bilo, je Sevilla v drugem upravičila vlogo favorita. Iz enajstih metrov je bil po odločitvi sodnika Mateua Lahoza ter potrditvi iz sobe za Var v 56. minuti natančen Lucas Ocampos, šest minut kasneje pa je končni izid postavil Fernando.

Prvi nogometni obračun v Španiji po 10. marcu je minil v znamenju zaščitnih ukrepov, virtualnih pristašev in posnetega navijanja iz zvočnikov. Nekaj ur pred tekmo je bilo pred stadionom vseeno slišati pristne vzklike okoli 200 navijačev Seville, ki jih je nekaj minut pred tekmo pregnalo okoli 600 predstavnikov policijskih in varnostnih enot v okolici objekta, je v četrtek zvečer poročala francoska tiskovna agencija.