Kamplov Leipzig povozil Mainz, trije goli Wernerja

Augsburg, 24. maja - Nogometaši Leipziga so v tekmi 27. kroga nemške bundeslige dosegli prepričljivo zmago. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl in soigralci so kar s 5:0 v gosteh premagali Mainz in se spet prebili na tretje mesto prve nemške lige. Izkazal se je Timo Werner s tremi zadetki.

Nemčija, Leipzig.
Nogometaš Leipziga Kevin Kampl.
Arhiv Xinhua/STA

Kampl je igral do 70. minute in bil viden člen razigrane zasedbe iz Leipziga. Dosegel je tudi gol v 63. minuti z močnim strelom od daleč, a so zadetek sodniki razveljavili, ker je bil njegov soigralec Yussuf Poulsen v prepovedanem položaju in je oviral pogled vratarju domačih.

Na lestvici bundeslige sta na prvih mestih še vedno Bayern in Borussia Dortmund, ki sta na svojih tekmah v soboto zanesljivo zmagala, z 61 in 57 točkami. Leipzig pa je zdaj s 54 tretji.