Milanski Inter zavit v črno: Umrl Gigi Simoni

Milano, 22. maja - Italijanski nogometni navdušenci, zlasti privrženci milanskega Interja, žalujejo. V starosti 81 let je danes umrl italijanski nogometaš in trener Luigi Simoni, bolj znan z vzdevkom Gigi. Junija lani je utrpel možgansko kap in bil hospitaliziran na intenzivni negi, a ni okreval, poroča spletni portal Gazzetta.it.

Največji uspeh je dosegel kot trener Interja iz Milana. Trener Interja je bil sezono in še malo. A v tej eni sezoni je naredil veliko. Interju je pomagal do lovorike v celinskem prvenstvu. Nerazzuri so v finalu pokala Uefe leta 1998 ugnali Lazio s 3:0 ter osvojili naslov prvakov zdajšnje evropske nogometne lige. Inter je bil v isti sezoni tudi zelo blizu scudettu, lovoriki v državnem prvenstvu, ko je zaostal zgolj za Juventusom.