Neznani francoski nogometaš prodal zlato kolajno iz Rusije 2018

Los Angeles, 22. maja - Neznani francoski nogometaš je na dražbi v Los Angelesu prodal svojo zlato kolajno, ki jo je osvojil pred slabima dvema letoma na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Odličje najbolj žlahtnega leska je doseglo vrednost 71.875 dolarjev, kupec pa je bil iz Velike Britanije.

Rusija, Moskva.
Francoski nogometaši, ki so na svetovnem prvenstvu v Rusiji leta 2018 osvojili naslov svetovnih prvakov.
Arhiv: Xinhua/STA

Lastnik avkcijske hiše Julien's Auctions Darren Julien je dejal, da so prejeli deset ponudb za zlato kolajno s svetovnega prvenstva v Rusiji, kjer je Francija v velikem finalu premagala Hrvaško s 4:2.

Omenjena dražba v mestu angelov je zavoljo pandemije novega koronavirusa potekala prek svetovnega spleta in po telefonu, na njej pa so prodali še številne druge športne rekvizite in spominke.