Slovenski delavci v Avstriji se soočajo tudi z odpovedmi
Maribor/Radlje ob Dravi, 17. marca - Razmere zaradi širjenja novega koronavirusa so nekatere delodajalce v sosednji Avstriji že vodile do odpovedi pogodb o zaposlitvi delavcem, med katerimi so tudi Slovenci.
Maribor.
Predsednik Sindikata delavcev migrantov Slovenije Mario Fekonja.
Foto: Gregor Mlakar/STA
Arhiv STA
Težava je v tem, ker Avstrija v praksi najpogosteje uporablja sporazumno odpoved delovnega razmerja, pri nas pa v primeru sporazumne odpovedi delovnega razmerja tej osebi nato v Sloveniji ne pripada nadomestilo za brezposelnost, je za STA izpostavil predsednik Sindikata delavcev migrantov Slovenije Mario Fekonja.
Po drugi strani v Avstriji veliko ljudi s slovenskega obmejnega območja dela v zdravstvenih in negovalnih ustanovah ter prehrambeni industriji, kjer zaposlene potrebujejo. Že prejšnji teden so, če bi prišlo do zaprtja meje, v domovih za starejše delavci iz Slovenije od delodajalcev dobili potrdila, da jih zaradi dela morajo spustiti čez mejo.