Gajser drugi na Nizozemskem

Amsterdam, 8. marca - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v nizozemskem Valkenswaardu osvojil drugo mesto. Po zmagi v prvi vožnji in drugem mestu v drugi ga je premagal le domačin Jeffrey Herlings.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

V prvi vožnji se je takoj prebil v vodstvo, nato pa je brez težav zmagal z več kot 20 sekundami naskoka. V drugi vožnji je bil scenarij podoben, Gajser se je hitro prebil naprej, a tokrat je obstal na drugem mestu za Herlingsom. Ob zadnjem poskusu napada dva kroga pred koncem je tudi padel, tako da se je moral sprijazniti z drugim mestom.

To je pomenilo tudi drugo mesto na dirki. Skupno tretji je bil Litovec Arminas Jasikonis.

V preizkušnji razreda MX2 je od prve točke v sezoni z 20. mestom v drugi vožnji prišel Jan Pancar. Zmagal je Francoz Tom Vialle.

Naslednja dirka za SP bo v argentinskem Neuquenu 22. marca.