Fourcade prvak na najdaljši preizkušnji, Fak četrti

Anterselva, 19. februarja - Francoz Martin Fourcade si je na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Anterselvi priboril naslov prvaka na najdaljši 20-kilometrski preizkušnji. Z enim zgrešenim strelom je za 57 sekund ugnal Norvežana Johannesa Thingnesa Boeja. Tik pod stopničkami je končal najboljši slovenski tekmovalec Jakov Fak, ki je zgrešil enkrat in kot četrti zaostal 1:30,2.

Italija, Antholz.
Francoski biatlonec Martin Fourcade je zmagovalec 20-kilometrske preizkušnje na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Anterselvi.

Pred njim je bil tretji Avstrijec Dominik Landertinger, ki je prav tako zgrešil enkrat, zaostal 1:22,1 minute, Faka pa je premagal za osem sekund.

Nastopili so še trije Slovenci. Klemen Bauer je bil na koncu 33., Rok Tršan 52. in Miha Dovžan 64.

Jutri bo na SP na sporedu mešana štafeta, tekma se bo začela ob 15.15.