Sprinterski prvak Loginov, Tršan 29., Fak 45.

Anterselva, 15. februarja - Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v italijanski Anterselvi so biatlonci opravili sprint. Naslov prvaka si je z brezhibnim strelskim nastopom priboril Rus Aleksander Loginov, drugi je bil Francoz Quentin Fillon Maillet, tretji pa njegov rojak Martin Fourcade. Najboljši Slovenec je bil Rok Tršan na 29. mestu.

Pokljuka.
Ruski biatlonec Aleksander Loginov.

Nastop se ni posrečil prvemu slovenskemu adutu Jakovu Faku, ki je bil z enim zgrešenim strelom in 2:03,7 minute zaostanka na koncu 45.

Miha Dovžan je s 63. mestom za nekaj sekund zgrešil nastop na zasledovalni tekmi, daleč v ozadju pa je pristal Klemen Bauer, ki je po petih zgrešenih strelihkončal na 87. mestu.

Jutri bosta na SP na sporedu zasledovalni tekmi. Najprej se bodo ob 13. uri pomerile biatlonke na 10 km, ob 15.15 pa bodo začeli še biatlonci na 12,5 km.