Tožilci in odvetniki na sojenju Trumpu odgovarjali na vprašanja senatorjev

Washington, 30. januarja - Tožilci in odvetniki so včeraj na sodnem procesu zaradi ustavne obtožbe proti ameriškemu predsedniku Donaldu Trumpu odgovarjali na vprašanja senatorjev, ki bodo predvidoma jutri opravili ključno glasovanje o tem ali bodo pred glasovanjem o obsodbi ali oprostitvi Trumpa dovolili še zaslišanje dodatnih prič.

ZDA, Washington.
Ameriški predsednik Donald Trump.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA

Če dodatnih prič ne bodo potrdili, bi lahko senat že v soboto glasoval o tem, ali je predsednik kriv zlorabe pooblastil in oviranja dela kongresa. V večinsko republikanskem senatu je pričakovati oprostilno sodbo.

Odgovori na vprašanja senatorjev, ki bodo potekala tudi danes, sicer pri odločanju o Trumpovi usodi ne morejo spremeniti ničesar. Za demokrate je kriv, za republikance pa nedolžen.

vr/rp/vr
© STA, 2020