ACH Volley do 12. pokalnega naslova

Kamnik, 19. januarja - Odbojkarji ACH Volleyja so spet slovenski pokalni prvaki. V finalu zaključnega turnirja v Kamniku so s 3:1 premagali Merkur Maribor. Za ACH Volley je to tretji zaporedni in 12. pokalni naslov. Mariborčani, ki so v polfinalu presenetljivo izločili Calcit Volley, ostajajo pri treh, zadnjega so osvojili v sezoni 1994/95.

Odbojka, odbojkarska žoga.

Po prvih dveh nizih je sicer kazalo, da so Mariborčani, ki so v sezoni izgubili obe medsebojni tekmi, zmožni pripraviti še eno presenečenje. Z mladostno razigranostjo in veliko energijo so znali izkoristiti slabe trenutke favorizirane ljubljanske ekipe, povedli z 1:0, v drugem pa vodili z 21:20. Toda serijski državni prvaki so se še pravočasno zbrali, ujeli ritem, začeli bolje servirati in blokirati, na koncu pa so tekmo mirno pripeljali do konca.