Popoln konec tedna za Fourcada, Fak v zasledovanju 13.

Ruhpolding, 19. januarja - Francoz Martin Fourcade je dobil moško zasledovalno preizkušnjo svetovnega pokala v biatlonu v nemškem Ruhpoldingu. Drugo mesto je osvojil njegov rojak Quentin Fillon Maillet, tretji je bil Norvežan Vetle Sjaastad Christiansen. Od slovenskih biatloncev je bil najboljši Jakov Fak na 13. mestu.

Pokljuka.
Francoski biatlonec Martin Fourcade.

Do točk je z 31. mestom prišel tudi Rok Tršan, ki je pridobil 12 mest, zgrešil pa je dve tarči. Klemen Bauer je bil na koncu 44. s petimi zgrešenimi streli.

Od četrtka se bodo najboljši biatlonci merili na Pokljuki. Moške in ženske najprej v četrtek oziroma petek čakata posamični tekmi. V soboto bosta na sporedu obe mešani štafetni preizkušnji, v nedeljo pa tekmi s skupinskim startom.