Mark Hafnar srebrn v smučarskih skokih na ZOI mladih

Lozana, 19. januarja - Mark Hafnar je osvojil srebrno kolajno v smučarskih skokih na zimskih olimpijskih igrah mladih športnikov v Lozani. Član SK Triglav Kranj je v nordijskem centru Les Tuffes v francoski Juri s finalno daljavo 89 metrov poskrbel za četrto slovensko kolajno na letošnjih ZOI mladih.

Švica, Lozana.
Zimske olimpijske igre mladih športnikov v Lozani.
Slovenski smučarski skakalec Mark Hafnar.

Zaradi vetra so odpovedali poizkusno serijo. V prvi seriji je Hafnar poskrbel za četrti najboljši dosežek, njegov skok 91 metrov pa je bil drugi najdaljši. V finalu pa je skočil na stopničke za še peto slovensko kolajno v posamičnih preizkušnjah v smučarskih skokih na ZOI mladih.

To je že četrta slovenska kolajna na letošnjih ZOI mladih v Lozani. Alpski smučar Rok Ažnoh je srebro osvojil v superveleslalom. Maks Perčič in Tjaš Lesničar pa sta osvojila zlato in srebro kot člana mednarodnih zasedb na turnirju hokeja 3 na 3.