Kralji v Tampi v zadnji minuti zapravili zmago

Tampa, 15. januarja - Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL gostovali pri ekipi Tampa Bay Lightning.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Kralji so dobro minuto pred koncem rednega dela vodili s 3:2, nato pa je za izenačenje zadel lanski MVP lige Nikita Kučerov, zmago po kazenskih strelih s 4:3 pa je Tampi prinesel Steven Stamkos.

Za kralje, ki so povedli s 3:2, ko je zadel Dustin Brown v 13. minuti zadnje tretjine, je vratar Jonathan Quick zaustavil 35 od 38 strelov.

Zelo smo razočarani, da nismo znali tekme pripeljati do konca, a nismo slabo igrali. Včasih ti sreča enostavno obrne hrbet, je dejal trener kraljev Todd McLellan.

Slovenski zvezdnik lige NHL Kopitar je odigral dobrih 22 minut tekme in štirikrat streljal proti vratom tekmeca, a neuspešno.

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek, ko bodo gostovali pri panterjih.