Kobayashi zmagovalec Klingenthala, Peter Prevc osmi

Klingenthal, 15. decembra - Kralj lanske zime Japonec Ryoyu Kobayashi je zmagovalec svetovnega pokala smučarskih skakalcev v nemškem Klingenthalu. Z današnjo zmago, prvo to sezono, je Kobayashi oblekel tudi rumeno majico vodilnega v svetovnem pokalu. Do točk so prišli le trije Slovenci; najboljši med njimi je bil Peter Prevc, ki je končal na 8. mestu.

Planica.
Japonski smučarski skakalec Ryoyu Kobayashi.

Anže Lanišek je zasedel končno 13. mesto, Rok Justin pa je bil 29.

Domen Prevc je sicer v prvi seriji skočil na 21. mesto, a ga je tekmovalna žirija pozneje diskvalificirala zaradi neustreznega dresa.

Prekratka za preboj med 30 najboljših sta bila Anže Semenič na 33. mestu in Timi Zajc, lansko zimo najboljši Slovenec, ki je po slabem nastopu končal na 42. mestu. Že v petkovih kvalifikacijah je obstal Tilen Bartol.