Shiffrinova ostaja slalomska gospodarica Killingtona, Bucikova v dvajseterici

New York, 1. decembra - Američanka Mikaela Shiffrin je še četrtič po vrsti zmagala na slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Killingtonu v ameriški zvezni državi Vermont. V finalu je od treh Slovenk nastopila le Ana Bucik, ki je z 19. mestom poskrbela za prve slalomske točke slovenske ženske vrste v novi zimi.

Maribor.
Ameriška smučarka Mikaela Shiffrin.

Shiffrinova je 62. zmago, 42. slalomsko, slavila z rekordno prednostjo v svetovnem pokalu. Petra Vlhova s Slovaške na drugem mestu je namreč za njo zaostala več kot dve sekundi, natančno 2,29 sekunde.

Tretja je bila Švedinja Anna Swenn Larsson, potem ko je tretjeuvrščena po prvi vožnji Švicarka Wendy Holdener v finalu odstopila.

Slovenke se v novi sezoni še niso udomačile na slalomskih progah. Meta Hrovat in Maruša Ferk sta slalom končali že po prvi polovici z odstopoma.