Po dveh ničlah Meta Hrovat znova v najboljši deseterici

New York, 1. decembra - Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je po dveh uvodnih ničlah znova del elitne veleslalomske deseterice. Na drugem veleslalomu sezone svetovnega pokala v Killingtonu je osvojila deseto mesto. Po zaslugi Marte Bassino in Federice Brignone Italijanke slavijo dvojno zmago. Tretje mesto je pripadlo domači junakinji Mikaeli Shiffrin.

Hrovatova je prišla do svojih prvih točk v sezoni, potem ko je na ledeniški veleslalomski premieri nad Söldnom odstopila v finalu, na slalomu v Leviju pa je bila prepočasna za drugo vožnjo. Deseto mesto je tudi najboljši dosežek Hrovatove na veleslalomih v Killingtonu.

Ana Bucik in Tina Robnik sta se tudi na drugem veleslalomu sezone uvrstili med dobitnice točk. Bucikova s 23. in Robnikova s 24. mestom.

V Killingtonu bo drevi na sporedu še slalom.