Noel zapravil prednost, Kristoffersnu uvodni slalom v Leviju

Levi, 24. novembra - Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec uvodnega slaloma nove sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev. V drugi vožnji je z napadalno vožnjo pridobil tri mesta in za 0,09 sekunde premagal vodilnega po prvi vožnji Francoza Clementa Noela.

Finska, Levi.
Uvodni slalom nove sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev.
Norveški alpski smučar Henrik Kristoffersen je zmagovalec uvodnega slaloma sezone v Leviju.

Kristoffersen je do 19. zmage v svetovnem pokalu in 16. v slalomu prišel s šestim najhitrejšim časom druge vožnje, ki je potekala v zahtevnih razmerah, saj se je zaradi močnega sneženja na progi sproti nabiral sneg. Levji delež dela je opravil na strmem delu, kjer je bil bistveno hitrejši od Noela.

Tretje mesto je pripadlo Švicarju Danielu Yulu s končnim zaostankom 0,18 sekunde.

Oba Slovenca na tekmi Žan Kranjec in Štefan Hadalin sta si zagotovila točke, a v drugi vožnji nekoliko pokvarila svoji uvrstitvi. Kranjec je osvojil 21. mesto, Hadalin pa je bil 23.