Teja Belak druga na svetovnem pokalu v Cottbusu

Cottbus, 23. novembra - Najboljša slovenska telovadka Teja Belak, ki si je na svetovnem pokalu v Cottbusu, na kvalifikacijski tekmi za olimpijske igre 2020, s tretjim dosežkom kvalifikacij pritelovadila finale preskoka, je danes nastopila še bolje.

Telovadka Teja Belak.

Prvi skok ji je izjemno lepo uspel, prav tako drugi in s povprečjem 14,216 točke je zasedla drugo mesto.

Zmagala je 16-letna Kitajka Linmin Yu s 14,649, tretje mesto je zasedla srebrna z letošnjih vseameriških iger, Kubanka Yesenia Ferrera s 14,199.

Belakova je bila edina slovenska finalistka turnirja prvakov v Cottbusu, potem ko je Sašo Bertoncelj v kvalifikacijah konja z ročaji po nizu izvedbenih napak ostal zunaj finala.

S to tekmo se je tudi uradno končala gimnastična sezona, ki se bo nadaljevala še z zadnjimi tremi kvalifikacijskimi tekmami za Tokio 2020 - Melbourne, Doha, Baku.