Dončić najboljši strelec ob novi visoki zmagi Dallasa

Dallas, 23. novembra - Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na domačem parketu dobila še četrto tekmo zaporedoma. Tokrat je visoko s 143:101 premagala Cleveland Cavaliers. Vrhunski slovenski košarkar Luka Dončić je v 28 minutah za Dallas dosegel 30 točk, 14 podaj in sedem skokov.

ZDA, New York.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Ker je Dallas minuto pred koncem tretje četrtine visoko vodil je trener Dallasa Rick Carlisle Dončića lahko poklical na klop in ga drugo tekmo v nizu odpočil v zadnjem delu igre.

Do pete zmage v nizu je prišel tudi Goran Dragić z Miamijem, ki je tokrat v gosteh s 116:108 ugnal Chicago Bulls. Dragić je igral 28 minut in dosegel 16 točk, sedem podaj in dva skoka. Najboljši strelec gostov je bil s 27 točkami Jimmy Butler.