Kopitarjev gol za zmago kraljev nad Edmontonom

Los Angeles, 22. novembra - Hokejisti Los Angelesa so dosegli deveto zmago v novi sezoni severnoameriške lige NHL. V domači dvorani so davi s 5:1 premagali vodilno ekipo pacifiške skupine Edmonton. Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je 15. minuti poskrbel za vodstvo kraljev z 2:0 in dosegel svoj sedmi gol v sezoni, s 15 podajami pa je skupaj pri 22 strelskih točkah.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

Že v drugi minuti je kralje v vodstvo popeljal Taylor Toffoli, ki je tri minute pred koncem poskrbel tudi za končni izid. V prvi tretjini sta na 3:0 povišala Kopitar in Jeff Carter. Gostom je upanje vrnil Connor McDavid v uvodu druge tretjine, Michael Amadio pa je v 32. minuti dosegel gol za 4:1.

Po prostem večeru Kopitarja in druščino v domači dvorani čaka obračun z Arizono.