Živa Dvoršak po pravi odisejadi šesta v Putianu

Peking, 19. novembra - Najboljša slovenska strelka v zadnjih letih Živa Dvoršak je na današnji zaključni tekmi svetovnega pokala v sezoni 2019 v Putianu na Kitajskem zasedla šesto mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov. Ljubljančanka je bila v kvalifikacijah najboljša s 1172 krogi, v finalu pa je zadela 417,2 kroga.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Slovenska strelka Živa Dvoršak.

Na današnji sklepni tekmi v kraljevski strelski disciplini - na njej so nastopile le najboljše tekmovalke svetovnega pokala v tej sezoni - je slavila Britanka Seonaid McIntosh, druga je bila Kitajka Ruijiao Pei, tretja pa Švicarka Nina Christen.

Dvoršakova, ki se je na azijsko celino odpravila skupaj s svojo trenerko Polono Sladič, je imela na poti do prizorišča letošnjih finalnih strelskih tekem obilo smole. V Putian je prispela po 48 urah potovanja.