Faku na testu na Norveškem še četrto mesto

Lillehammer, 17. novembra - Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je na nedeljski tekmi s skupinskim startom v Sjusjoenu na Norveškem, zadnji tekmi pred začetkom svetovnega pokala, osvojil četrto mesto.

Pokljuka.
Slovenski biatlonec Jakov Fak.

V elitni skupini je nastopilo 40 tekmovalcev. Med najboljšimi je nastopil tudi Fak, ki je še boljšo uvrstitev zapravil na prvem streljanju, ko je moral enkrat v kazenski krog. Na koncu je za legendarnim Francozom Martinom Fourcadom zaostal 16,6 sekunde, v sprintu sta Faka prehitela Francoz Antonin Guigonnat in Norvežan Endre Stroemsheim.

Že pred tem je bil v drugem kakovostnem razredu četrti Bauer. Po trikrat sta zgrešila tudi Miha Dovžan in Rok Tržan, ta je bil trikrat nenatančen na zadnjem postanku, in se uvrstila na 12. in 24. mesto, mladi Alex Cisar pa je bil tokrat nenatančen kar šestkrat in bil 39.