Kopitar z golom in dvema podajama pomagal kraljem do zmage

Los Angeles, 15. novembra - Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v domači dvorani Staples Center v severnoameriški ligi NHL tokrat gostil Detroit Red Wings in pomagal kraljem do zmage po podaljšku s 3:2. Kopitar je dosegel prvi gol na tekmi ter še dve podaji, od tega odločilno v podaljšani igri, ko je za domačo zmago zadel Alex Iafallo.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Kopitar je bil edini strelec v uvodni tretjini, v drugi je za ekipo iz Detroita izenačil Todd Bertuzzi, ki je goste v zadnji tretjini tudi popeljal v vodstvo, preden je Adrian Kempe izenačil na 2:2.

Kralji so podaljšek hitro končali, saj je Iafallo zadel po podajah Kopitarja in Drewa Doughtyja že po 23 sekundah podaljšane igre.

Kings bodo naslednjo tekmo igrali že v noči na soboto, ko v Los Angeles prihajajo Vegas Golden Knights.