Nataša Matjašec Rošker najboljša igralka letošnjih Gavellinih večerov

Zagreb, 24. oktobra - Igralka Slovenskega narodnega gledališča Maribor Nataša Matjašec Rošker je najboljša igralka 34. Gavellinih večerov, ki so jih s podelitvijo nagrad sklenili v sredo zvečer v Zagrebu. Tričlansko strokovno žirijo je navdušila z vlogo Sophie von Essenbeck v predstavi Somrak bogov v režiji Daliborja Matanića.

Maribor, SNG Maribor.
Srečanje z novinarji pred premiero predstave Hic sunt Leones - Tukaj so levi, ki je avtorski projekt Nataše Matjašec Rošker.
Foto: Andreja Seršen Dobaj/STA

V konkurenci letošnjih Gavellinih večerov je bilo deset predstav gledaliških hiš iz Maribora, Ljubljane, Splita, Beograda, Sarajeva, Varaždina in Zagreba. Za zaključek festivala so izvedli muzikal Marshalla Brickmana, Ricka Elicea in Andrewa Lippeja Addamsovi v režiji Aleksandarja Popovskega in v produkciji Mestnega gledališča ljubljanskega.

Za najboljšo predstavo festivala so razglasili igro Petrijin venec, ki jo je izvedlo beograjsko gledališče Atelje 212 v režiji Bobana Skerlića.

kb/gi/kb
© STA, 2019