Prvi dan SP v Dohi s finaloma Mišmaševe in Šutejeve

Doha, 28. septembra - Prvi dan svetovnega prvenstva v atletiki je sinoči na klimatiziranem stadionu v Dohi prinesel dve slovenski finalni uvrstitvi. Tina Šutej bo v nedeljo nastopila v zaključnem boju za odličja v skoku s palico, Maruša Mišmaš pa v ponedeljek v teku na 3000 m zapreke.

Prva se je v finale uvrstila Ljubljančanka Tina Šutej, ko je preskočila kvalifikacijsko normo 4,60 m. Mišmaševa je v kvalifikacijski skupini zasedla tretje mesto in se zanesljivo po mestih uvrstila v finale ter 9:29,68 sekunde je dosegla 14. izid.

Maruša Černjul je v kvalifikacijah skoka v višino preskočila 1,89 metra in s skupno 16. izidom izpadla. Barbara Špiler pa je izpadla v metu kladiva. S 65,76 m je v prvi skupini je zasedla 13. mesto in se že pred nastopom druge skupine ni mogla uvrstiti med 12 finalistk. Skupno je SP končala na 27. mestu.