Uvodni dan SP brez slovenskih kolajn v slalomu

Seu d'Urgell, 25. septembra - Slovenska reprezentanca v slalomu na divjih vodah je prvi dan svetovnega prvenstva v Seu d'Urgellu zaostali za pričakovanji. V ekipnih konkurencah kolajne ni bilo. Kanuisti so zasedli šesto, kajakaši 12., kajakašice 14., kanuistke pa 11. mesto.

Kanuisti so branili srebrno kolajno iz Ria. Na progi so letošnji evropski prvaki Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič, dobro začeli, a je nato v srednjem delu Božič storil napako, dokončno pa se poslovili od kolajne po trku Savška s 16. vratci. Čeprav so bili na progi hitri, so jih štiri kazenske sekunde pahnile na šesto mesto.

Še slabši je bil dosežek kajakašev, čeprav njihova predstava ni bila slaba. Imeli so dobre vmesne čase, a pri 14. vratcih se je Martin Srabotnik zaletel v Petra Kauzerja, olimpijskemu podprvaku se je zlomilo veslo, s tem pa je bilo sanj o kolajni konec.