Urnaut: Proti Rusiji bo treba igrati še boljše kot proti Bolgariji

Ljubljana, 22. septembra - Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je še tretjič zaporedoma uvrstila v četrtfinale evropskega prvenstva. Še drugič v nizu ji bo za uvrstitev v polfinale nasproti stala močna Rusija, ki je bila pred dvema letoma na Poljskem zanesljivo boljša, Slovenci pa verjamejo, da jo kljub neuspehom na zadnjih medsebojnih tekmah jutri lahko premagajo.

Ljubljana, Dvorana Stožice.
Kapetan slovenske reprezentance Tine Urnaut.

Slovenija in Rusija sta se tako kot pred dvema letoma merili že v predtekmovalni skupini. Precej boljši so bili Rusi, ki so vse tri nize dobili s 25:21, gostitelji niti v enem nizu niso bili blizu zmage, čeprav niso igrali slabo. A visoki tekmeci so se jim zoperstavili z odličnimi servisi, odločilne točke pa dosegali z blokom, ki v Ljubljani navdušuje prav na vseh tekmah njihove ekipe.