Rusinjam nova zmaga, Vedenejeva finalistka mnogoboja

Baku, 19. septembra - Rusinje so danes na svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki zmagama Jekaterine Seleznjove z obročem in Dine Averine z žogo zanesljivo dodale še ekipni naslov. Srebro so osvojile Izraelke, bron pa Belorusinje. Slovenke Jekaterina Vedenejeva, Aleksandra Podgoršek, Iza Zorec in Aja Jerman so med 42 reprezentancami zasedle 22. mesto.

Ritmična gimnastika, rekviziti.

Kot so v slovenskem taboru opozarjali že pred odhodom, je bila poškodba Podgorškove, državne podprvakinje, prevelik hendikep za reprezentanco, da bi ekipno prišla do najboljše 12-erice. Na prejšnjem SP so bile slovenske ritmičarke ekipno enajste.

Zato pa je Slovenija z Vedenejevo na dobri poti do najpomembnejšega cilja: uvrstitve na OI v Tokio 2020. Rusinja, ki je lani pridobila slovenski potni list, se je namreč s 15. dosežkom uvrstila med 24-erico in v finale mnogoboja, ki je na sporedu v petek.