Prva naslova pričakovano v Rusijo

Baku, 17. septembra - Rusinja Jekaterina Seleznjova z obročem in njena rojakinja Dina Averina z žogo sta osvojili prvi dve zlati odličji 37. svetovnega prvenstva v ritmični gimnastiki v Bakuju, na katerem se bodo delile tudi olimpijske vozovnice za Tokio 2020. Rusija je tako prvenstvo pričakovano začela s popolnim izplenom.

Ruske ritmičarke so poleg dveh zlatih kolajn iz prvih dveh finalnih preizkušenj danes domov odnesle še po eno srebro, ki ga je z žogo osvojila Arina Averina, in bron, ki je za sestavo z obročem pripadel njeni enojajčni dvojčici Dini Averini, zmagovalki finala z žogo. Dvakrat je na zmagovalnem odru stala tudi Izraelka Linoy Ashram, ki je bila z obročem srebrna, z žogo pa bronasta.

V sredo se bo prvenstvo nadaljevalo s kvalifikacijami s kiji in trakom. Slovenke, ki so po polovici prvenstva ekipno 23., bodo nastopile s trakom.