Slovenci 14. na SP v vožnji dvovpreg

Lipica, 16. septembra - Slovenska voznika Miha Tavčar in Klemen Turk sodita med najuspešnejše tekmovalce, ki so z lipicanci ta konec tedna nastopili na svetovnem prvenstvu v vožnji dvovpreg v nemškem Drebkauu. Ekipno sta zasedla 14. mesto in tako dosegla najboljši svetovni rezultat z lipicanci.

Lipica.
Prvenstvo v vožnji dvovpreg.

Miha Tavčar se je spet uvrstil med 20 najboljših na svetu v maratonu, ki predstavlja najzahtevnejšo preizkušnjo svetovnega prvenstva. V prihodnje obeta še veliko tekmovalnih uspehov, saj je 17. mesto v maratonu osvojil z enim izkušenim konjem in enim konjem, ki izkušnje šele nabira.

Septembra leta 2021 se bodo najboljši vozniki dvovpreg sveta znova srečali na svetovnem prvenstvu v Kronenbergu na Nizozemskem.