Roglič zmagovalec dirke po Španiji, Pogačar tretji

Madrid, 15. septembra - Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je zmagovalec 74. dirke po Španiji. Slovenski uspeh je s tretjim mestom v skupnem seštevku in prvim v posebnem seštevku za mlade kolesarje dopolnil njegov rojak Tadej Pogačar. Med njima je končal španski veteran, svetovni prvak Alejandro Valverde.

Španija, Madrid.
74. kolesarska dirka po Španiji.

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je zmagovalec 74. dirke po Španiji.

Rogličeva zmaga je prva slovenska skupna na tritedenskih dirkah. Pred tem ji je bil najbližje letos na dirki po Italiji prav 29-letni Zasavec, ki jo je končal na tretjem mestu.

Roglič je rdečo majico vodilnega oblekel z zmago v 10. etapi, ko je bil prepričljivo najboljši v vožnji na čas. Poleg rdeče je osvojil tudi zeleno majico najboljšega po točkah.

Debitant na tritedenskih dirkah in svetovni seriji, 20-letni Pogačar, si je tretje mesto skupno in belo majico prikolesaril s pogumnim napadom v sobotni zadnji razgibani etapi.