Božič drugi v Markkleebergu

Leipzig, 31. avgusta - Slovenski kanuist Luka Božič je na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Markkleebergu osvojil drugo mesto in s tem ostaja vodilni v seštevku pokala. V finalu je veslal tudi Benjamin Savšek, ki je pristal na šestem mestu.

Tacen.
Kanuist Luka Božič.

Božič je v finalu brez dotika zaostal le za Slovakom Alexandrom Slafkovskyjem, ki je slavil z 1,79 sekunde prednosti. Deset stotnik sekunde več je na tretjem mestu zaostal Nemec Franz Anton. Savšek je imel na šestem mestu 3,51 sekunde zamude. Anže Berčič je obstal v polfinalu z 22. časom.

Med kajakašicami je Eva Terčelj v polfinalu imela 11. čas in za slabe tri desetinke sekunde zgrešila finale, Eva Alina Hočevar pa je bila 28.

Slednja bo v nedeljo veslala še v polfinalu kanuistk, medtem ko bodo med kajakaši v polfinalu Slovenijo zastopali Niko Testen, Martin Srabotnik in Peter Kauzer.