Roglič le za Valverdejem, skupno še bližje Lopezu

Valencia, 30. avgusta - Slovenski kolesar Primož Roglič je v sedmi etapi dirke po Španiji, ki se je končala z izredno zahtevnim vzponom na Mas de la Costo, osvojil drugo mesto. Rdečo majico vodilnega je s tretjim mestom oblekel Kolumbijec Miguel Angel Lopez, ki ima pred Zasavcem šest sekund prednosti. Etapno zmago je osvojil svetovni prvak Španec Alejandro Valverde.

Francija.
Slovenski kolesar Primož Roglič.
Arhiv dpa/STA

Francija.

Poleg Rogliča, Valverdeja in Lopeza je povsem spredaj kolesaril še Kolumbijec Nairo Quintana. Šele tik pod vrhom se je iz ozadja izstrelil Valverde, sledil pa mu je lahko le Roglič. Oba sta imela pred obema Kolumbijcema šest sekund prednosti.

Lopez bo znova oblekel rdečo majico najboljšega v skupnem seštevku. Pred Rogličem ima šest sekund prednosti, pred Valverdejem 16 in Quintana 27.