Klara Apotekar izgubila boj za bron na SP

Tokio, 30. avgusta - Evropska prvakinja Klara Apotekar je na svetovnem prvenstvu v judu v Tokiu v kategoriji do 78 kg izgubila v boju za bronasto kolajno in osvojila peto mesto. Premagala jo je Loriana Kuka s Kosova.

Japonska, Tokio.
Svetovno prvenstvo v judu v Tokiu.
Četrtfinalni obračun v kategoriji do 78 kg, v katerem sta se pomerili slovenska judoistka Klara Apotekar in Kitajka Ma Zhenzhao.

Kuka je letos na evropskih igrah osvojila bron, tekmovalki pa se zelo dobro poznata, saj ekipa Kosova večkrat trenira v Sloveniji skupaj z ekipo Sankakuja. V prejšnjih treh medsebojnih dvobojih je Apotekarjeva dobila zadnja dva, nazadnje letos v Tel Avivu.

Apotekarjeva je pred tem izgubila tudi v polfinalu. Ugnala jo je izkušena 28-letna branilka naslova in domačinka Shori Hamada že kmalu po začetku borbe, po 50 sekundah. Japonka si je priborila položaj, v katerem je lahko na roki varovanke Marjana Fabjana izvedla vzvod. Celjanki ni preostalo drugega, kot da je dvoboj predala.