Janja Garnbret z odliko začela napad na drugo medaljo na Japonskem

Tokio, 14. avgusta - Četrti tekmovalni dan svetovnega prvenstva v športnem plezanju na Japonskem je v znamenju kvalifikacij težavnosti. Kar sedem Slovencev se je prebilo v jutrišnji polfinale.

Japonska, Tokio.
Svetovno prvenstvo v balvanskem plezanju.
Svetovna prvakinja, slovenska plezalka Janja Garnbret.

Janja Garnbret kot vodilna vstopa v drugi krog, kamor so se uvrstili tudi Mia Krampl, Tjaša Kalan, Lučka Rakovec, Vita Lukan, Domen Škofic in Martin Bergant.

Luka Potočar je naknadno po pritožbi tuje reprezentance izgubil eno mesto ter je izpadel iz polfinala.

Polfinale je bil predaleč za Mino Markovič, ki je na 46. mestu končala nastope na Japonskem. Veteranka vertikale je nastopila na svojem že osmem svetovnem prvenstvu, v preteklosti pa je na svetovnih prvenstvih osvojila pet odličij - srebrno in bronasto v težavnosti ter tri bronaste v kombinaciji.

Polfinale se je izmuznil tudi Jerneju Kruderju na 28. mestu, Anže Peharc pa je dosegel 41. mesto.