Mrakova in Macarolova šesti na SP

Tokio, 9. avgusta - Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu razreda 470, ki se je končalo v japonski Enoshimi, zasedli šesto mesto.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol.

Naslov sta osvojili Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre; prva je bila z drugo flokistko tudi olimpijska zmagovalka leta 2016 v Rio de Janeiru.

Mrakova in Macarolova sta bili na prizorišču OI prihodnje leto že po predzadnjem dnevu SP brez možnosti za odličja na šestem mestu. V zaključni regati za medalje najboljše deseterice sta bili tretji in prvenstvo končali z 98 točkami.

Hannah Mills in Eilidh McIntyre sta bili v regati za medalje sedmi, mesto pred domačinkama in branilkama naslova Ai Kondo in Miho Yoshioko. Bron sta osvojili Francozinji Camille Lecointre in Aloise Retronaz, letošnji evropski prvakinji.